„Jedz zdrowo–zdrowa dieta wśród najmłodszych”-I część projektu z udziałem dotacji LOKUS zakończona

 

 W dniu 17.06. 2016 r. w ZSTG zakończyła się pierwsza sesja warsztatowa pt. „Rola owoców i warzyw w odżywianiu człowieka”, realizowana w ramach projektu: „Jedz zdrowo – zdrowa dieta wśród najmłodszych”, finansowanego przez Fundację Wspierana Rozwoju Lokalnego LOKUS w Rakszawie. Były to zajęcia dla uczniów szkól podstawowych z terenu Gminy Rakszawa. Odbyły się 4 spotkania warsztatowe, w których kolejno wzięli udział uczniowie klas VI ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Rakszawie, Szkoły Podstawowej w Wydrzu i Szkoły Podstawowej w Węgliskach, Szkoły Podstawowej Nr1 w Rakszawie oraz Szkoły Podstawowej Nr 2 w Rakszawie.

  Zajęcia dla najmłodszych składały się z dwóch części:

I – prezentacja multimedialna „Zasady racjonalnego żywienia. Rola owoców i warzyw w odżywianiu człowieka”,

II – zajęcia praktyczne – sporządzanie surówki owocowej.

W czasie zajęć uczniowie poznali składniki odżywcze żywności oraz ich znaczenie dla organizmu człowieka, zapoznali się z zasadami racjonalnego odżywiania, dowiedzieli się dlaczego należy jeść warzywa i owoce.

W trakcie części praktycznej zadaniem naszych gości było przygotowanie, dekoracja i podanie surówki z owoców mieszanych. Uczniowie pracowali w dwuosobowych zespołach. Wszyscy uczniowie wywiązali się ze swoich zadań wzorowo, co można było zaobserwować podczas wspólnej degustacji surówek owocowych. Zajęcia przygotowały i prowadziły nauczycielki przedmiotów zawodowych: mgr inż. Małgorzata Augustyn i mgr inż. Wanda Płudowska.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom Szkół Podstawowych oraz ich Opiekunom za udział u naszym projekcie.

Zapraszamy na drugą sesję warsztatową pt. ” Rola produktów zbożowych i ziaren w odżywianiu”, która planowana jest na wrzesień i październik 2016r.


© 2015 ZSTG
Logowanie